JEL újság

Akinek a gitár a pásztorbotja

Egy reggel jött Jézus, és az autószerelő tanonc fiatalemberrel közölte, hogy te pedig pap leszel. Sorkatonaság után kispapévek, esküvő és szentelés. Abaújban több helyen parókus, majd püspöke tábori lelkészi szolgálatra rendeli. Nincs apelláta, azóta debreceni parókus és az ottani katonai alakulatnál immár több évtizede lelkészként szolgál.

Szentesi Csaba görögkatolikus lelkipásztorral beszélgetünk hivatásról, boszniai és koszovói külmisszióiról, a családi és a hivatásbeli kötelezettségek összeegyeztetésének nehézségeiről, a katonák közötti lelkészi munka sajátosságairól, és a gitárjáról, ami – mint Mózesnek a bot – legfőbb segítője volt küldetése gyakorlásában.

A beszélgetőtárs: Szerdahelyi Csongor.

A Jelen Idő podcast további beszélgetései itt érhetők el.

Jelen Idő

Jelen Idő

Keresés

Rovat szerint

Szerző szerint

Évszám szerint

Legfrissebb

Húszéves a baktalórántházi KÉSZ

Alapításának húszéves jubileumi ünnepségét tartotta a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének baktalórántházi csoportja szeptember 18-án.

Szent Flórián és társai

Nagykároly, ez a kedves kisváros művészetszeretetéről is ismert, így érdemes szobrainak sorsáról megemlékezni.

Az állhatatosságról

Állhatatosnak lenni azt jelenti, hogy ellenállni tudni, nemet mondani tudni. Állhatatosság az, amikor az ember a saját vágyainak, kényelemszeretetének, hiúságának… tud ellenállni, és önmagának tud nemet mondani. Sose öncélú ellenállás, hanem hűség!
2016–2025 © jelujsag.hu • Minden jog fenntartva!