Szóljanak a harangok!

A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége 2026-ban is hív minden magyar közösséget, hogy harangzúgással és közös imával emlékezzünk a trianoni békediktátum 106. évfordulóján.

A szervezet elnöksége felhívásában kiemeli: „történelmünk nem lezárt könyv, hanem élő örökség. (…) nemcsak évszámok sora, hanem konkrét személyek, döntések, áldozatok és remények szövedéke. Bennünk él tovább – vagy bennünk halványul el. A jövőnk záloga ennek az emlékezetnek az ébrentartása.”
Kiemelik: „A nemzeti összetartozás napján az emlékezés nem csak egy egyszerű visszanézés: sokkal inkább irányválasztás az előttünk álló útra.” Ezért az elnökség azt kéri, hogy a trianoni döntésre emlékezve idén is „erősítsük meg közösségeinket, családjainkat, kapcsolatainkat! Mondjuk ki újra: összetartozunk!”
A KÉSZ arra hívja a Kárpát-medence és a világ magyarságát, hogy együtt imádkozzanak „a magyarság lelki egységéért, a keresztény hitünk erősödéséért és a békéért június 4-én”, és szólaltassák meg a templomok harangjait 16 óra 30 perckor minél több magyar településen!
„Mert amíg emlékezünk és egymásba kapaszkodunk, addig nemcsak múltunk van, hanem közös jövőnk is” - zárul a KÉSZ elnökségének felhívása.
A KÉSZ elnökségének felhívását teljes terjedelemben a szervezet honlapján olvashatják.



